SZWECJA Z DZIEĆMI

Kolekcja Killtec

Szwecja wielu z nas kojarzy się z twórczością Astrid Lindgren i bohaterami jednej z jej najsłynniejszych powieści Dzieci z Bullerbyn. Jednym z pomysłów na spędzenie wakacji z dziećmi w Szwecji, jest zabranie ich w podróż śladami Lisy i jej przyjaciół. Warto wybrać się do południowo-zachodniej części Szwecji, gdzie oprócz pięknych widoków, miłośnicy przyrody odkryją wiele fascynujących przykładów wspaniałej szwedzkiej natury. Jako bazę wypadową można wybrać jeden z wielu niebieskich lub czerwonych drewnianych domków, tak charakterystycznych dla szwedzkiego krajobrazu.

PIĘKNA TJÖRN

Wyspa z pięknymi, łagodnie opadającymi ku krystalicznie czystemu morzu, piaszczystymi plażami jest rajem dla miłośników turystyki w każdym wieku.

 
Zabierz dzieci na spacer w spokojnej, rybackiej wiosce Rönnäng, by spędzić aktywny dzień wśród wspaniałych krajobrazów i tradycyjnych, tak charaketrystycznych dla Szwecji, drewnianych domków. Możecie też odwiedzić Nordic Watercolour Museum w Skärhamn z jego pieknym tarasem wychodzącym bezpośrednio na morze i spróbować swoich sił malując akwarelami. Starszym dzieciom pozwól sterować łódką na Lilla Tjor Runt, która jest wersją mini trasy profesjonalnych regat Tjor Runt. Możecie się również wybrać na spektakularną podróż z wyspy Orust na wodne safari i obserwację życia licznie żyjących w tych okolicach fok.

SPOTKAĆ ŁOSIA W GÖTEBORGU

Göteborg i jego liczne atrakcje to najlepszy przykład na to, że szwedzkie miasta są świetnym miejsce na wspólny rodzinny wypoczynek.

 
1

ATRAKCJE ZACHODNIEJ SZWECJI

Zachodnia Szwecja to nie tylko piękna przyroda. Można tam znaleźć wiele interesujących fortec, zamków i pałaców. Dzieciaki będą zachwycone!

 

2