O marce

 

W 1981 roku w niewielkiej miejscowości Buchholz pod Hamburgiem Gunther Killer otwiera swoją pierwszą fabrykę odzieży sportowej. Początkowo działa jako poddostawca niemieckich producentów odzieży. Stopniowo jednak rozwija koncepcję własnej marki, by w 1986 roku wprowadzić na rynek pierwszą kolekcję pod marką Killtec. Nazwa marki stworzona z fragmentu nazwiska założyciela „Kill-” i końcówki „-tec” ma podkreślać techniczny charakter produktów. Pierwsze kolekcje ograniczają się do obuwia sportowego i kurtek narciarskich dla dorosłych.

Jednak z czasem firma Killtec Sport- und Freizeitmode GmbH pogłębia specjalizację w tworzeniu odzieży sportowej oraz zwiększa zasięg dystrybucji. Lata 90-te to czas budowania pozycji na rynkach środkowoeuropejskich poprzez otworzenie filii w Pradze oraz sieci sklepów detalicznych w Czechach i Austrii.

Kolejny etap w historii firmy otwiera zmiana zarządu w 2003 roku. Synowie Marcus i Swen Killer przejmują firmę od ojca. Zarządzają nią do dziś czerpiąc z doświadczeń założyciela oraz łącząc tradycyjne wartości marki z najnowszymi osiągnięciami techniki. Rozpoczynają  ekspansję firmy poza kontynent europejski. Powstają przedstawicielstwa oraz sklepy w Ameryce  Północnej, Azji oraz Australii. Różnicujący się asortyment skłania nowy zarząd do stworzenia kolejnej marki o mniej sportowym charakterze. Marka G.I.G.A. DX proponuje odzież o swobodnej i modnej stylistyce, przeznaczoną do wykorzystywania na co dzień. Koszulki, bluzy, kurtki, buty łączą w sobie najnowsze trendy kolorystyczne oraz nowoczesne kroje, zachowując przy tym wyśmienitą funkcjonalność odzieży. Marka Killtec poprzez swoją ofertę stara się odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby osób aktywnych fizycznie. Konsekwencją tego podejścia są linie produktów o różnym stopniu zaawansowania technicznego. Wysokiej jakości odzież turystyczna, outdoorowa i narciarska swoim wzornictwem wpisuje się w aktualne trendy w branży odzieży sportowej. 

Podstawowe zasady działania firmy Killtec Sport- und Freizeitmode GmbH uwidaczniają się w każdej z produkowanych przez nią marek. Produkty gwarantują końcowym użytkownikom maksymalną satysfakcję dzięki wysokiej jakości. Klienci detaliczni doceniają z kolei zaangażowanie firmy Killtec Sport- und Freizeitmode GmbH w budowanie długotrwałych relacji biznesowych, elastyczność i szybkość w działaniu. 

Obecnie firma Killtec Sport- und Freizeitmode GmbH sprzedaje swoje produkty w 25 państwach za pośrednictwem 3 500 partnerów oraz własnej sieci sprzedaży. W samych Niemczech na jej sukces pracuje ponad 100 osób. W wysoce konkurencyjnym otoczeniu marki firmy  Killtec Sport- und Freizeitmode GmbH systematycznie poszerzają grono swoich odbiorców doceniających walory technologiczne produktów, precyzyjne wykończenie, atrakcyjne wzornictwo oraz korzystną relację ceny do jakości.